Strona główna - WITAMY NA STRONIE Strona główna   Strona główna - WITAMY NA STRONIE Mapa strony   Strona główna - WITAMY NA STRONIE Kontakt  
Strona główna - WITAMY NA STRONIE RSS   Nasz portal jest jednoczesnie serwisem BIP

Strona główna / Aktualności / Kanalizacja dla aglomeracji wrocławskiej

Kanalizacja dla aglomeracji wrocławskiej

2013-01-22

W Miękini została podpisana 11 już umowa na unijną dotację w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Swoje podpisy pod tym ważnym dokumentem złożyli: Marek Mielczarek, Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu i Romuald Siek, Prezes Zakładu Usług Komunalnych w Miękini. Kwota wsparcia z Programu Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ) na realizację projektu „Zapewnienie prawidłowej gospodarki wodno-ściekowej aglomeracji Wrocław, w części gminy Miękinia” to 12 milionów złotych. Wartość wszystkich inwestycji w Miękini jest szacowana na 17 milionów złotych. Za środki z POIiŚ i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu zostanie zbudowane 18 kilometrów kanalizacji i 9 przepompowni ścieków. Do nowej sieci kanalizacyjnej zostanie przyłączonych ponad 3 tysiące osób. Ścieki będą odprowadzane do Wrocławskiej Oczyszczalni Ścieków Janówek.
Na Dolnym Śląsku jest realizowanych i przygotowywanych łącznie 11 projektów z POIiŚ obsługiwanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu . W budowie jest 450 kilometrów kanalizacji i wodociągów. Wybudowano 2 nowe oczyszczalnie ścieków w: Ziębicach i Sulikowie. Zmodernizowano 5 oczyszczalni w: Strzegomiu, Środzie Śląskiej, Nowogrodźcu, Strzelinie i Oławie.

Ostatnio zmodyfikował: Robert Borkacki (2013-01-23 08:01:30)
Opublikował: Robert Borkacki (2013-01-22 15:01:00)

Szukaj:

 

Biuletyn