Strona główna - WITAMY NA STRONIE Strona główna   Strona główna - WITAMY NA STRONIE Mapa strony   Strona główna - WITAMY NA STRONIE Kontakt  
Strona główna - WITAMY NA STRONIE RSS   Nasz portal jest jednoczesnie serwisem BIP

Strona główna / Aktualności / Rewolucja w odpadach - pomoc prawna dla dolnośląskich gmin

Rewolucja w odpadach - pomoc prawna dla dolnośląskich gmin

2012-08-21

Zapraszamy przedstawicieli redakcji na konferencję prasową pt. „Rewolucja w odpadach - pomoc prawna dla dolnośląskich gmin. Spotkanie odbędzie się w siedzibie WFOŚiGW we Wrocławiu 23.08.2012 r. (czwartek) o godz. 11.00.

Tematyka: Nowe prawo związane z gospodarką odpadami – „Ustawa o czystości i utrzymaniu porządku w gminach” oznacza prawdziwą rewolucję dla samorządów, które w myśl nowych przepisów biorą pełną odpowiedzialność za zagospodarowanie odpadów. Aby pomóc gminom w tej ważnej dla wszystkich mieszkańców Dolnego Śląska pracy Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska Wodnej we Wrocławiu sfinansował wydanie podręcznika „Prawne i organizacyjne obowiązki gmin w postępowaniu z odpadami komunalnymi. To pierwszy taki poradnik prawny, który ukazuje się w kraju. Przygotował go zespół ekspertów z Uniwersytetów: Wrocławskiego, Szczecińskiego, Opolskiego, Politechniki Łódzkiej, Polskiej Akademii Nauk i Brandenburskiego Uniwersytetu Technicznego.

Podczas konferencji zostaną poruszone m.in. tematy:

- Czy dolnośląskie samorządy są przygotowane na „rewolucję odpadową”? - Czy są zagrożenia dla spółek komunalnych? - Czy to się opłaca? Skąd będą pochodziły pieniądze na tworzenie nowego systemu gospodarowania odpadami? - Jak robią to w Niemczech? Jak wykorzystać w praktyce dobre rozwiązania zza zachodniej granicy?.

Uczestnicy:

  • Marek Mielczarek, prezes zarządu, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu
  • Jerzy Ignaszak, zastępca prezesa zarządu, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu
  • Ewa Wolak, poseł na Sejm RP
  • prof. Konrad Nowacki, Uniwersytet Wrocławski

Więcej informacji: Robert Borkacki, Główny specjalista ds. informacji i promocji, WFOŚiGW we Wrocławiu; tel. 601 58 13 58

Ostatnio zmodyfikował: Robert Borkacki (2012-08-21 14:08:14)
Opublikował: Robert Borkacki (2012-08-21 13:08:27)

Szukaj:

 

Biuletyn